Zprávy

 

Ve čtvrtek schváleno v Senátu, v pátek uveřejněno ve sbírce zákonů a včera spuštěny žádost. To je radostná ukázka rychlé spolupráce při Zákonu č.95/2021 Sb. o kompenzačním bonusu v roce 2021 ze dne 25.2.2021.

V posledních dnech jsme svědky značného chaosu v boji s koronavirem. Některá vládní opatření můžeme vnímat jako nekoncepční, jiná naopak chybí. Přesto: zodpovědnost je na nás všech!

ODS: Pandemický zákon přijat. Vládě ukládá lépe zdůvodňovat a promýšlet opatření a zároveň přináší parlamentní kontrolu. Zákon v této podobě také umožní živnostníkům a podnikatelům náhradu škod. Nebude již potřeba nouzového stavu, vláda se nebude mít na co vymlouvat.

Čekání na verdikt Ústavního soudu ve věci volebního zákona je u konce. Jeho dnešní nález potvrzuje, že hlas každého voliče musí mít stejnou váhu. Některá ustanovení týkající se systematičnosti voleb a zisku mandátů byla zrušena.

S novým rokem nastává čas bilancování roku uplynulého a promýšlení přání a priorit pro ten letošní.

Je třeba co nejvíce urychlit plošnou dostupnost očkování. Zároveň však senátoři myslí na osobní svobodu všech občanů. Proto připravili pozměňovací návrh, který jasně definuje, že očkování musí zůstat na dobrovolné bázi. Návrh počítá také s tím, že nikdo nesmí být znevýhodněn na svých právech jen proto, že očkování nechce podstoupit.