Zprávy

 

Všech 5 nových linek na výrobu respirátorů, které vloni do České republiky věnoval Tchaj-wan, je již v plném provozu. Výrobní kapacita těchto linek se pohybuje okolo 5 milionů respirátorů měsíčně. Firmy GOOD MASK a InoCure se zavázaly 5 % produkce respirátorů z tchajwanských linek darovat prostřednictvím Senátu ČR na dobročinné účely. Senátoři...

Mladý lékař z nemocnice ve Slaném společně s umělci z divadla Ungelt a dalších uměleckých spolků vymysleli a zrealizovali zdařilou kampaň na podporu očkování proti Covidu. S tvorbou pomohl i tým České televize, to celé bez nároku na honorář komukoli ze zúčastněných.

Ve čtvrtek schváleno v Senátu, v pátek uveřejněno ve sbírce zákonů a včera spuštěny žádost. To je radostná ukázka rychlé spolupráce při Zákonu č.95/2021 Sb. o kompenzačním bonusu v roce 2021 ze dne 25.2.2021.

V posledních dnech jsme svědky značného chaosu v boji s koronavirem. Některá vládní opatření můžeme vnímat jako nekoncepční, jiná naopak chybí. Přesto: zodpovědnost je na nás všech!

ODS: Pandemický zákon přijat. Vládě ukládá lépe zdůvodňovat a promýšlet opatření a zároveň přináší parlamentní kontrolu. Zákon v této podobě také umožní živnostníkům a podnikatelům náhradu škod. Nebude již potřeba nouzového stavu, vláda se nebude mít na co vymlouvat.

Čekání na verdikt Ústavního soudu ve věci volebního zákona je u konce. Jeho dnešní nález potvrzuje, že hlas každého voliče musí mít stejnou váhu. Některá ustanovení týkající se systematičnosti voleb a zisku mandátů byla zrušena.