Zprávy

 

Společně s předsedou Senátu Milošem vystrčil převzal Jan Tecl záštitu nad třídenní konferencí "Proměny krajiny Žďárských vrchů", konanou u příležitosti 50. výročí vyhlášení CHKO Žďárské vrchy.

Po dvou letech se v areálu Psychiatrické Nemocnice Havlíčkův Brod opět konala akce MotorSvět - Festival dopravní prevence a motorismu. Hlavní myšlenkou festivalu bylo již tradičně spojit motorsport s osvětou v rámci bezpečnosti silničního provozu.

Třetí letošní číslo senátního čtvrtletníku již tradičně shrnuje důležitá témata a události uplynulých 3 měsíců. Jeho elektronickou verzi si můžete prolistovat a přečíst pod tímto odkazem.

Zákazníci nesmí být v nevýhodě! Včera jsme na schůzi Senátu prosadili pozměňovací návrh Miloše Vystrčila, Raduana Nwelatiho a Hany Žákové, který velmi ztíží život tzv. energošmejdům.

Slavnostní mší v gotickém Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi byl zahájen v neděli 22. srpna pátý ročník hudebního festivalu Zlatá Pecka, jehož protagonistkou je mezzosopranistka Dagmar Pecková.

Na pozvání ředitele Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiřího Machka se zúčastnil senátor Jan Tecl v sobotu 21. srpna Velkého jezdeckého dne ve Slatiňanech.

Na schůzi Senátu 18. srpna prošel po rozsáhlé diskuzi výraznou většinou hlasů návrh umožňující obcím lépe vymáhat dodržování pravidel. Novela zákona o pomoci v hmotné nouzi umožňuje obcím při neplacení pokut jejich stržení z vyplácených dávek. Jan Tecl dodává, že "občané čerpající dávky by se za solidaritu svého okolí neměli odvděčovat...

Praha, Střední Čechy a část Vysočiny včetně Havlíčkova Brodu mají od nynějška ještě čistší vodu ze Želivky. Protože životní prostředí a vodohospodářství mi jsou blízké, mám radost z proběhlé rekonstrukce úpravny Voda Želivka. Užití nových technologií (například granulované aktivní uhlí) napomáhá k dokonalému čištění farmak, mikroplastů a pesticidů....

Přesně před 165 lety zemřel jeden z našich nejvýznamnějších novinářů Karel Havlíček Borovský. Kulaté 200. výročí narození tohoto spisovatele a satirika, podle něhož se přejmenoval tehdejší Německý Brod, si připomene letos v říjnu.