Zprávy

 

Senátoři se dnes věnovali volebnímu zákonu. Po několikahodinové debatě byl schválen volební zákon v podobě postoupené Poslaneckou sněmovnou. Senátoři ODS a TOP 09 samozřejmě budou usilovat o zařazení korespondenční volby do zákona ihned po sněmovních volbách na podzim. V tuto chvíli si uvědomují vážnost aktuální situace a s tím související potřebu...

"Česká republika je svrchovaný stát. Žádná země si nesmí dovolit na našem území vyvíjet činnost, která by byť jen připomínala to, co se stalo ve Vrběticích. Plně podporuji vládu v dosavadních rozhodnutích, která směřují k rychlé, efektivní a sebevědomé reakci na nepřátelskou činnost vyvíjenou Ruskem."

Loni v březnu jsem připomněl zvoláním brněnské univerzity #followmasaryk zranitelnost demokracie, o níž se právě T.G.M. tolik zasloužil. Letos je největší zranění naší svobody cítit v omezeném přístupu dětí ke vzdělání. České školy jsou nejdéle zavřené z celé Evropy. Děti, rodiče i učitelé strádají.

Všech 5 nových linek na výrobu respirátorů, které vloni do České republiky věnoval Tchaj-wan, je již v plném provozu. Výrobní kapacita těchto linek se pohybuje okolo 5 milionů respirátorů měsíčně. Firmy GOOD MASK a InoCure se zavázaly 5 % produkce respirátorů z tchajwanských linek darovat prostřednictvím Senátu ČR na dobročinné účely. Senátoři...

Mladý lékař z nemocnice ve Slaném společně s umělci z divadla Ungelt a dalších uměleckých spolků vymysleli a zrealizovali zdařilou kampaň na podporu očkování proti Covidu. S tvorbou pomohl i tým České televize, to celé bez nároku na honorář komukoli ze zúčastněných.

Ve čtvrtek schváleno v Senátu, v pátek uveřejněno ve sbírce zákonů a včera spuštěny žádost. To je radostná ukázka rychlé spolupráce při Zákonu č.95/2021 Sb. o kompenzačním bonusu v roce 2021 ze dne 25.2.2021.

V posledních dnech jsme svědky značného chaosu v boji s koronavirem. Některá vládní opatření můžeme vnímat jako nekoncepční, jiná naopak chybí. Přesto: zodpovědnost je na nás všech!