Zprávy

 

S novým rokem nastává čas bilancování roku uplynulého a promýšlení přání a priorit pro ten letošní.

Je třeba co nejvíce urychlit plošnou dostupnost očkování. Zároveň však senátoři myslí na osobní svobodu všech občanů. Proto připravili pozměňovací návrh, který jasně definuje, že očkování musí zůstat na dobrovolné bázi. Návrh počítá také s tím, že nikdo nesmí být znevýhodněn na svých právech jen proto, že očkování nechce podstoupit.

Právě vyšlo podzimní vydání našeho elektronického magazínu ŠACH. Pokud nepatříte k jeho pravidelným odběratelů a chtěli byste k nim patřit, zaregistrujte se zde. A navíc si zde můžete ŠACH i přečíst.

V červnu letošního roku Senát ve prospěch obecních rozpočtů opravil vládní daňový balíček. Senátoři pomohli najít kompromisní dohodu různých návrhů a fakticky urychlili finanční kompenzaci obcím. Sněmovna schválila senátní verzi návrhu nahrazující výpadek daňových příjmů. Obecní rozpočty tak dostanou jednorázový příspěvek ve výši 1250 Kč za každého...

11.11. se konala ustavující schůze 13. funkčního období čekého Senátu, kde si senátoři volili nejen vedení, ale i upravené složení výborů a komisí.

I přes obtíže spojené s koronavirem došlo i letos k realizaci již tradiční Drakiády na letišti v Havlíčkově Brodě. Nejen rodiny s dětmi tak měly možnost si dosyta užít pouštění draků na větrné letištní ploše, děti mohly absolvovat jízdu na poníkovi a proběhla i soutěž o hodnotné ceny a společné opékání buřtů.