Shrnutí setkání Jana Tecla se členy Okresní hospodářské komory, občany a podnikateli

09.03.2020

Okresní hospodářská komora Havlíčkův Brod (OHK) uspořádala v pondělí 24. února v Klubu Oko setkání se senátorem a starostou města Havlíčkův Brod Janem Teclem

Diskutovat přišli nejen členové OHK, ale i zájemci, kteří se zajímají o připravované akce v rámci rozvoje města. Setkání zahájila Ludmila Dočkalová, předseda OHK Havlíčkův Brod. Jan Tecl seznámil přítomné s vyrovnaným rozpočtem města Havlíčkův Brod na rok 2020 ve výši 623 milionů korun. Investice se plánují na stavbu mateřské školy Konečná a parkovacího domu u nové budovy krajské knihovny. Rekonstrukce komunikace v Dolní a Žižkově ulici začne v březnu a potrvá do listopadu. Dojde k zjednosměrnění těchto ulic. Bude se jezdit na Žižkov ulicí Na Ostrově a zpět do Dolní ulice a dál Žižkovou ulicí. Vznikne kruhový objezd. Město bude pokračovat i ve stávajících pracích. Jednou z nich je například rekonstrukce silnice mezi Pleasem a Jihlavskou ulicí.

Další rekonstrukce čeká Jahodovu ulici a také chodníky sídliště Na Výšině. Jan Tecl se také zmínil o své práci v Senátu PČR, kde zastupuje obvod č. 44 - území části bývalého okresu Havlíčkův Brod a Chrudim.Účastníci setkání se mohli ptát na současné dění v Havlíčkově Brodě. Jedním z dotazů byl připravovaný územní plán v Čechově ulici. Obyvatelé mají obavu, že zde vznikne průmyslová zóna a bude konec klidné čtvrti. Starosta Jan Tecl vysvětlil, jak vzniká územní plán a kdo má možnost ho připomínkovat.

Dále v debatě zazněla obava o zhoršení už dosti kritického parkování aut na sídlišti Na Výšině, kde se mají postavit tři pětipatrové bytové domy. K práci senátora byl učiněn dotaz, zda by se nemohl v rámci legislativy vrátit do povinné výbavy cyklistů zvonek. Tento dotaz asi u mnoha lidí vzbudí úsměv na tváři. Bohužel je dost cyklistů, kteří jezdí na cyklostezkách rychle a nemají možnost dát o sobě vědět chodcům.

Zdroj: ZDE