Senátor Tecl pro CNN Prima News: Předseda Senátu Vystrčil prezidentem?

08.09.2020

Myslíte, že by se pan Vystrčil měl vzhledem ke své nynější známosti mezi veřejností v budoucnu ucházet o funkci prezidenta ČR?

JT: O funkci prezidenta by se měl ucházet člověk zásadový, s vysokým morálním kreditem. Přál bych si prezidenta, jehož slovo platí a jehož činy se od slibů neliší. Prezidenta, který dokáže povzbudit, a to nejen českou společnost. Prezidenta, který stmeluje a nepřilévá olej do ohně. Prezidenta, který umí chránit demokratické hodnoty a svobodu v naší zemi. Předseda Senátu Miloš Vystrčil je člověk čestný, umí skloubit potřebnou dávku neústupnosti se schopností realizovat přijatý konsensus. Miloš Vystrčil je rozvážný, racionální i empatický člověk a za léta spolupráce s ním jsem se o tom mnohokrát přesvědčil. Ano, Miloš Vystrčil má "prezidentské" vlastnosti. V jakých společenských rolích či politických funkcích ho v budoucnu budeme moci potkávat, rozhodnou především demokratické volby a jeho ochota kandidovat.

Je podle Vás nyní více viditelnější, než Váš předseda Petr Fiala? Případně nemůže jej pan Vystrčil ohrozit v tom smyslu, že by jej mohl nahradit v čele strany?

JT: Považuji za velmi cenné, že Občanskou demokratickou stranu zastupuje celá řada výrazných osobností, jejichž hlas je slyšet. Jsem rád, že i díky tomu si názory můžeme tříbit a upevňovat své postoje. Předseda strany u nás "vyrůstá" ve zdravě konkurenčním prostředí a je volen jednou za dva roky. Miloš Vystrčil byl na letošním (lednovém) Kongresu ODS zvolen místopředsedou strany již podruhé a jsem přesvědčen, že společně s kolegy Stanjurou, Kupkou, Baxou a Vondrou tvoří velmi sehraný team, jehož podpory si Petr Fiala vždy vážil.

Citace z uvedených odpovědí na otázky redaktora CNN Prima News.

Celý článek najdete ZDE.